LOREM IPSUM DOLOR

ZADZWOŃ: +48 61/852 12 66 NAPISZ: biuro@wpodrozy.com.plBOGINI ATLANTYKU:

FARO – ALGARVE – LIZBONA – FATIMA – TOMAR – COIMBRA – AVEIRO – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BARCELO – GUIMARES -BRAGA – BATALHA – NAZARE – OBIDOSCENA: 2392PLNTERMIN: 14.08 - 21.08.2017Wylot z PoznaniaFantastyczny program i rewelacyjna cena! Portugalia + Hiszpania – zwiedzanie Santiago de Compostela wpisanego na listę UNESCO.WYLOT Z WARSZAWY LUB KATOWIC


 


PROGRAMDZIEŃ 1

Wylot do Portugalii/Faro - na 48 h przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów. Do odprawy biletowo - bagażowej należy zgłosić się na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Faro, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu, przejazd z Algarve do Lizbony, stolicy Portugalii, najdalej wysuniętą na zachód stolicą Europy. W programie dzielnica Belem wraz z wieżą Belem - z tego to właśnie miejsca wielu portugalskich odkrywców wyruszało na swoje poszukiwania Nowego Świata i nieznanych cywilizacji m.in w 1497 r. Vasco da Gama wypłynął do Indii. Wieża pełniła funkcję strażniczą dla portugalskiego portu - wiązało się to z obroną Lizbony od strony rzeki Tag, system ten obejmował także klasztor Hieronimitów. Budowa klasztoru rozpoczęła w 1502 r. z polecenia króla Manuela I jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii. Zobaczymy również Pomnik Odkrywców, przedstawiający ważne postaciez okresu wielkich odkryć geograficznych, zarówno żeglarzy jak i naukowców i misjonarzy. Są to m.in. Henryk Żeglarz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan, Diogo Cao, Nuno Gonçalves, Luís de Camoes, Bartolomeu Dias, Afonso de Albuquerque. Kolejnym punktem zwiedzania jest katedra lizbońska wzniesiona w XII w. Jest to najstarszy kościół w Lizbonie, którego historia rozpoczyna się w 1147 r., kiedy to Lizbona zostaje odbita z rąk Maurów przez pierwszego króla Portugalii - Afonso Henriques. Następnie zwiedzanie zamku św. Jerzego, znajdującego się na jednym z siedmiu wzgórz, z którego roztacza się niezwykły widok na całą Lizbonę i rzekę Tag, a następnie zejście w dół do najstarszej dzielnicy Alfama, której wąskie i kręte średniowieczne uliczki prowadzą do ślepych zaułków, wewnętrznych dziedzińców i wąskich domów, na balkonach których kwitną pelargonie. Kolejnym punktem jest Rossio Square, stanowiący od czasów średniowiecza ulubione miejsce spotkań tubylców i turystów. Późnym popołudniem przejazd do Fatimy i zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej - centrum kultu Maryjnego, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano po śniadaniu przejazd w stronę Tomar, gdzie mieści się Klasztor Zakonu Chrystusa - rozległy kompleks położony na obrzeżach miasta Tomar, w 1983 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem jest miasto Coimbra - dawna stolica Państwa, znana z najstarszego w Portugalii Uniwersytetu. Po czasie wolnym na lunch, przejazd do Aveiro - jednego z ważniejszych miast przemysłowych w kraju, z portem oceanicznym. Wielką atrakcją niemal całego miasteczka są elewacje domów wyłożone ceramicznymi płytkami azulejos. Późnym popołudniem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4

PORTO: Po śniadaniu wyjazd w stronę malowniczego Porto - drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Przejazd aleją Boavista z widokiem na ocean i rzekę Douro. Następnie zwiedzanie romańskiej katedry wzniesionej na przełomie XII/XIII w. jako budowli o charakterze obronnym. Spacer po mieście między innymi na targ Bolhao oraz ulicę św. Katarzyny. Po południu zwiedzanie Palacio da Bolsa i kościoła św. Franciszka. Dla chętnych istnieje możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem po rzece Douro (dodatkowo płatne). Wieczorem wizyta w sławnych winiarniach Porto Vila Nova ge Gaia, gdzie dla chętnych będzie możliwość degustacji wyśmienitych trunków (dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu, nolceg.

DZIEŃ 5

SANTIAGO DE COMPOSTELA: Po śniadaniu przejazd na terytorium Hiszpanii. Dzień dedykowany wizycie w Santiago de Compostela - od średniowiecza znanego ośrodka kultu religijnego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie historycznego centrum oraz katedry - jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych i jednocześnie jednej z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii. Po południu powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Barcelos, miasteczka otoczonego średniowiecznym murem z zachowanymi do dziś lochami, ogromną ilością kościołów i pałacyków. Następnie przejazd do miejscowości Guimareas, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pierwszej stolicy państwa. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, potężnego zamku warownego z X w., będącego siedzibą hrabiego, a następnie już władcy Portugalii. Z wysokości jego murów rozciąga się doskonały widok na całe miasto. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Paçodos Duques de Bragança, czyli pałac książąt Bragança, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Kolejnym punktem zwiedzania jest Sanktuarium Dobrego Jezusa z Gór. Świątynia wzniesiona została w drugiej połowie XVIII wieku w miejscu dawnego, pochodzącego z XIV wieku, krzyża. Na szczyt wzgórza prowadząblisko 116 metrowe monumentalne schody. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7

Insert your content

DZIEŃ 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu i wypoczynek na wybrzeżu. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Powyższy program jest programem ramowym, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, również kolejność 7-dniowego zwiedzania i 7- dniowego wypoczynku może ulec zmianie i jest uzależniona od Organizatora.


CENA ZAWIERA


  • przelot, opłaty lotniskowe
  • podczas objazdu 7 noclegów w hotelach spełniających wg Organizatora wymogi standardu *** (niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej), podczas pobytu 7 noclegów w wybranym hotelu w Algarve
  • 7 śniadań
  • przejazd autokarem na trasie wycieczki, transfery
  • ubezpieczenieCENA NIE OBEJMUJE


  • obowiązkowo płatne na miejscu w trakcie trwania imprezy ok. 145 EUR/os. (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki)/li>
  • fakultatywnie podczas objazdu; rejs rzeką Douro ok. 12,5 EUR/os., wizyta oraz degustacja win w winiarni w Porto ok. 6,5 EUR/os.
  • 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne) + 350 PLN